Żywiecki Katalog firm - reklama i promocja miasta żywiec, firmy, praca, prace, budownictwo, finanse, internet, reklama, marketing, motoryzacja, rolnictwo, hurtownie, puby, turystyka, gastronomia, rozrywka, noclegi, nieruchomosci, sport, transport

Żywiec


www.e-zywiec.com.pl

- Żywiecki katalog firm
żywiec


* dodawanie wpisów jest darmowe !

aktualności żywiec


ywiec
Czesi odśnieżają drogi na Żywiecczyźnie - (czwartek, 10 grudnia 2010 r.)
Informacja, że tej zimy drogi powiatowe i większość odcinków wojewódzkich na Żywiecczyźnie odśnieża czeska firma Milata rozniosła się wśród górali lotem błyskawicy. Magdalena Kurzeja z Gilowic mówi, że jej wszystko jedno, kto zgarnia śnieg. Do pracy Czechów nie ma...Góralska pasterka w Żabnicy - (czwartek, 10 grudnia 2010 r.)
Takiej pasterki jak w Żabnicy, nie ma nigdzie indziej – przekonują górale z tej miejscowości. Od pięciu lat w zabytkowym kościółku p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Żabnicy, pasterka odprawiana jest po góralsku. Wierni modlą się i wtórują kapelom góralskim,...Żywiec stroi się już na święta - (czwartek, 10 grudnia 2010 r.)
Montaż świątecznego oświetlenia rozpoczęto dzisiaj (7.12) na żywieckim Rynku. – W tym roku różnego rodzaju motywami świątecznymi udekorowane zostaną główne ulice miasta, a więc Dworcowa, Piłsudskiego i Kościuszki – informuje Tomasz Terteka, rzecznik...W Beskidach ruszają kolejne wyciągi - (czwartek, 10 grudnia 2010 r.)
Witold Pruski, właściciel ośrodka narciarskiego Stożek w Wiśle, wczoraj dwoił się i troił, żeby postawić kropkę nad "i", jeśli chodzi o przygotowanie ośrodka do dzisiejszego otwarcia sezonu narciarskiego. Podobnie gorączkowa atmosfera panowała w kilkunastu innych...Polsko-słowacka współpraca kulturalna w Żywcu - (poniedziaek, 29 listopada 2010 r.)
Miasto Żywiec realizuje ciekawy projekt zatytułowany „Rozwój współpracy kulturalnej i turystycznej bliźniaczych miast Żywca i Čadcy”, który współfinansowany jest z funduszy unijnych. Celem projektu jest rozwój współpracy między społecznościami...Na swoim lepiej nie tylko w Łodygowicach - (poniedziaek, 29 listopada 2010 r.)
Dzięki projektowi "Na swoim lepiej",który realizował Urząd Gminy w Łodygowicach powstały 42 nowe firmy. Projekt dofinansowany został z funduszy unijnych. Dowodów na to, że warto się starać o pozyskanie funduszy unijnych jest mnóstwo. Budowane są nowe drogi, mosty,...Tomasz Adamek najlepszym pięściarzem stanu New Jersey. Dostanie za to kolejny pas - (poniedziaek, 29 listopada 2010 r.)
Tomasz Adamek został uznany najlepszym pięściarzem stanu New Jersey. Z tej okazji otrzymał pamiątkowy pas, kolejny w kolekcji. Tomasz Adamek mierzy w kolejny mistrzowski tytuł (ˆ Krzysztof Szymczak) Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij» - Teraz moim celem jest pas...Kierowcy żywieckiego Pogotowia Ratunkowego lądują na bruku - (poniedziaek, 29 listopada 2010 r.)
Pięciu kierowców Pogotowia Ratunkowego w Żywcu straciło już pracę. Do końca roku kolejnych pięciu wyląduje na bruku. Wszystko przez nowe przepisy, zgodnie z którymi od nowego roku funkcja kierowcy i ratownika medycznego ma zostać połączona. W żywieckim Pogotowiu...W Gilowicach powstaną kilometry sieci wodno-kanalizacyjnej - (poniedziaek, 29 listopada 2010 r.)
To już pewne, w Gilowicach na Żywiecczyźnie powstanie ponad 136 kilometrów sieci kanalizacyjnej i prawie 9 km sieci wodociągowej. Warto zwrócić uwagę na to, że ta inwestycja zostanie zrealizowana, dzięki zgodzie pomiędzy byłymi i obecnymi samorządowcami. Rzadki to widok,...Gdzie nie spojrzysz tam narty - (poniedziaek, 29 listopada 2010 r.)
Narciarze mają powody do radości - spadł śnieg i w Beskidach już można oddawać się białemu szaleństwu o czym doniosła większość lokalnych gazet. O rozpoczętym sezonie narciarskim informowała „Gazeta Wyborcza”. „Dziennik Zachodni” i...Kradzież, do której nie doszło - (czwartek, 21 padziernika 2010 r.)
39-letnia mieszkanka Żywiecczyzny powiadomiła policjantów ze Szczyrku o kradzieży, do której, jak sie później okazało nie doszło. Kobieta twierdziła, że łupem rabusia padł należący do niej samochód. Wczorajszym popołudniem mieszkanka Żywiecczyzny zwróciła...W Krzyżowej domki letniskowe podpalał... strażak ! Już został aresztowany - (czwartek, 21 padziernika 2010 r.)
Policjanci z komisariatu w Jeleśni zatrzymali 18-letniego mieszkańca Krzyżowej, podejrzewanego o udział w różnych przestępstwach na terenie swojej miejscowości. Za to, że kilka razy dopuścił się złamania prawa, grozi mu nawet do 10 lat więzienia. –...W Rajczy - Nickulinie ruszyła odbudowa mostu zerwanego przez wrześniową powódź - (czwartek, 21 padziernika 2010 r.)
W rajczańskim przysiółku Nickulina ruszała odbudowa mostu w ciągu drogi powiatowej, w miejscu gdzie na początku września wielka woda zerwała drewnianą przeprawę. Od kilku tygodni mieszkańcy kilkudziesięciu domów byli praktycznie odcięci było od świata. Do drugiej...Nowe filmy w żywieckim kinie Janosik. Wygraj zaproszenie ! - (czwartek, 21 padziernika 2010 r.)
Dramat „Dobre serce” z 2009 roku (Niemcy, Francja, Dania, Islandia, USA) zostanie wyświetlony w najbliższy poniedziałek (25.10) o godz. 20.00 w żywieckim kinie Janosik w ramach cotygodniowego Klubu Filmowego. Oprócz tego od jutro (piątku 22.10), aż do przyszłego...W Żywcu pamiętają o Katyniu. Młodzież zasadziła specjalne dęby - (czwartek, 21 padziernika 2010 r.)
W ramach ogólnopolskiej akcji „Katyń – ocalić od zapomnienia”, na terenie Żywca posadzono w środę 22 Dęby Pamięci. Drzewa znajdują się w żywieckim parku, niedaleko cmentarza komunalnego w Zabłociu, przy Zespole Szkół Agrotechnicznych i...Wcześniej skończony, wczoraj otworzony - (czwartek, 21 padziernika 2010 r.)
Miał być gotowy do końca tego roku, jednak do użytku dopuszczony został już ponad miesiąc temu. Wczoraj uroczystym przecięciem wstęgi oficjalnie otworzono nowy most w Jeleśni. Wczoraj oficjalnie oddano do użytku nową przeprawę na rzece Koszarawie w Jeleśni. Trwające od...Zniszczył sąsiadom samochód... siekierą - (wtorek, 03 sierpnia 2010 r.)
2 promile - tyle miał we krwi 72-latek z Buczkowic, który zniszczył sąsiadom volkswagena polo. Narzędziem, za pomocą którego mężczyzna siał zniszczenie była siekiera. Atak na samochód poprzedziła awantura z sąsiadami, właścicielami auta. Dodajmy, że nie pierwsza. W...Korowód uczestników TKB - (wtorek, 03 sierpnia 2010 r.)
5 sierpnia o godzinie 14.00 ulicami Żywca przejdzie korowód zespołów folklorystycznych uczestniczących w 47 Tygodniu Kultury Beskidzkiej . Trasa:- ul. Kościuszki, ul.Zamkowa - Rynek. źródło: zywiec.plWkrótce zakończy się modernizacja terenów rekreacyjnych wokół Amfiteatru pod Grojcem w Żywcu - (roda, 30 czerwca 2010 r.)
Dobrze przygotowana i uzasadniona inwestycja dotycząca modernizacji terenów rekreacyjnych wokół Amfiteatru pod Grojcem uzyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego...Dzień Dziecka w Żywcu - (czwartek, 27 maja 2010 r.)
1 czerwca na placu zabaw obok Klubu „ Akwarium”(Osiedle 700-lecia) o godzinie 10.30 rozpocznie się festyn sportowo- rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka . W czasie festynu zorganizowane zostaną liczne konkursy i zabawy. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich dzieci nagrody...Festyn Rodzinny - (czwartek, 27 maja 2010 r.)
30 maja o godzinie 13.00 na Campingu „ Dębina” odbędzie się Festyn Rodzinny . Wystąpią zespoły taneczne, działające w klubach środowiskowych Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu. Przeprowadzone zostaną liczne konkursy i zabawy sprawnościowe .W trakcie festynu na...Zbiórka ubrań i żywności - (czwartek, 27 maja 2010 r.)
Urząd Miejski w Żywcu organizuje zbiórkę nowych ubiorów, żywności ( pakowanej fabrycznie) dla osób z terenów najbardziej poszkodowanych w czasie powodzi w Polsce . Ubiory, żywność, należy przynosić do Wydziału Spraw Obywatelskich i Obrony Cywilnej Urzędu Miejskiego w...Żywiec chce pomóc powodzianom - (czwartek, 27 maja 2010 r.)
W całym kraju prowadzone są zbiórki darów dla powodzian. Do akcji włączył się również żywiecki magistrat. Kilkaset tysięcy osób straciło dorobek całego swojego życia. Wielu zostało bez dachu nad głową. W całym kraju prowadzone są zbiórki dla powodzian. Żywiecki...Żywiecka otwarta - (czwartek, 27 maja 2010 r.)
Sytuacja na bielskich drogach po ubiegłotygodniowej powodzi powoli wraca do normy. Dzisiaj o godzinie 16.00 przywrócono ruch na ulicy Żywieckiej w Bielsku-Białej, zarówno dla pojazdów osobowych, jak i ciężarowych - informuje Elwira Jurasz, oficer prasowy KMP w...Budują kanalizację razem ze Słowakami - (wtorek, 26 maja 2010 r.)
Gminy Świnna na Żywiecczyźnie oraz Rabca na Słowacji zaczęły wspólną budowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Inwestycja warta łącznie 2,1 mln euro ma poprawić stan środowiska naturalnego po obu stronach granicy. - Jesteśmy jedyną gminą w regionie, której udało...Inwestor na Medal - (wtorek, 26 maja 2010 r.)
Polski Klub Infrastruktury przyznał gminie Węgierska Górka tytuł „Inwestora na Medal” w konkursie „Budowniczy Polskiego Sportu”. W konkursie przyznawane są wyróżnienia i nagrody dla najprężniej działających samorządów, instytucji i osób...Ciężarówkom trudniej dojechać do Żywca - (wtorek, 26 maja 2010 r.)
Jak informuje Elwira Jurasz, oficer prasowy bielskiej policji, na trasie Buczkowice – Rybarzowice (ulica Wyzwolenia i Beskidzka) oraz Łodygowice – Kalna – Godziszka (ulica Widokowa) wprowadzono zakaz ruchu dla ciężarówek o masie powyżej 3,5 tony. Decyzję o...Alarm powodziowy na Żywiecczyźnie odwołany - (wtorek, 24 maja 2010 r.)
W dniu dzisiejszym starosta żywiecki wydał zarządzenie w sprawie odwołania alarmu powodziowego od godz. 6.30. Zniesiono również całodobowy stały dyżur w Starostwie. W związku z obniżeniem poziomu wód poniżej stanu alarmowego na terenie powiatu żywieckiego w dniu...Woda wdziera się wszędzie. Zalane domy i ulice - (wtorek, 18 maja 2010 r.)
Dwie ofiary śmiertelne, kilka tysięcy ewakuowanych ludzi, zamknięte szkoły, sparaliżowane linie kolejowe i drogi - oto dotychczasowy bilans ulewnych deszczy w naszym regionie. Najgorzej jest na Podbeskidziu, ale z wodą zmagają się też mieszkańcy powiatu raciborskiego,...Dramatyczna sytuacja w Jeleśni - (poniedziaek, 17 maja 2010 r.)
Z godziny na godzinę pogarsza się sytuacja w gminie Jeleśnia. Woda zalewa kolejne domy, podtapia i zabiera mosty oraz drogi. Część mieszkańców Przyborowa odcięta jest od świata. W Sopotni Wielkiej trwa walka z czasem. Żywioł uszkodził zbiornik wody pitnej. Silne opady...Alarm powodziowy na Żywiecczyźnie! - (poniedziaek, 17 maja 2010 r.)
Tak dramatycznej sytuacji powodziowej Żywiecczyzna nie pamięta od 1997 roku. Dziś sytuacja wygląda znacznie poważniej. Alarm o stanie powodziowym ogłoszono wczoraj tuż przed północą. Pogotowie powodziowe ogłoszono wczoraj o godzinie 18 i już wtedy wiadomo było, że...Trwają poszukiwania mężczyzny, który wpadł do Koszarawy - (poniedziaek, 17 maja 2010 r.)
- Strażacy poszukują mężczyzny, który wpadł w wezbrane wody rzeki Koszarawa w Przyborowie na Żywiecczyźnie - dowiedziała się w poniedziałek PAP w żywieckiej straży pożarnej. Mężczyzna obserwował nurt rzeki wraz synem, który w pewnym momencie wpadł do wody. Rodzic...Zawieszone zajęcia w szkołach Podbeskidzia i Żywiecczyzny - (poniedziaek, 17 maja 2010 r.)
W kilkudziesięciu szkołach w województwie śląskim z powodu zagrożenia powodzią zawieszone zostały w poniedziałek lekcje. Najwięcej takich przypadków jest w Bielsku-Białej - poinformowała w poniedziałek rzecznik śląskiego kuratorium Anna Wietrzyk. W niektórych...Na Podbeskidziu zamykają przedszkola i odwołują imprezy - (poniedziaek, 17 maja 2010 r.)
Na Śląsku Cieszyńskim woda wylała w wielu miejscach. Strażacy ewakuowali 35 osób z zagrożonych rejonów, m.in. w Kończycach, Marklowicach, Puńcowie i Górkach Wielkich. Krzysztof Zaczek z powiatowej straży pożarnej w Ustroniu powiedział, że we wszystkich gminach, poza...Na Podbeskidziu woda wylewa niemal wszędzie - (poniedziaek, 17 maja 2010 r.)
Wody w rzekach na Podbeskidziu wciąż przybywa, a deszcz nadal intensywnie pada - wynika ze słów służb ratunkowych. Dramatycznie jest na Śląsku Cieszyńskim. Alarmy powodziowe zostały ogłoszone w powiatach wadowickim i oświęcimskim. Na Śląsku Cieszyńskim woda wylała w...Reklama piwa z Adamkiem jest legalna - (czwartek, 06 maja 2010 r.)
Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów nie postawi żadnych zarzutów twórcom piwnego spotu reklamowego z udziałem znanego boksera z Gilowic na Żywiecczyźnie, Tomasza Adamka. Prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia w tej sprawie. Przypomnijmy, że w lutym tego roku...Niebezpieczny pocisk na dnie jeziora - (czwartek, 06 maja 2010 r.)
O wielkim szczęści mogą mówić pracownicy żwirowni, którzy wczoraj, podczas wydobywania z dna Jeziora Żywieckiego kruszywa przypadkowo natknęli się na pochodzący z czasów II wojny światowej pocisk lotniczy. Na szczęście nie doszło do wybuchu. Pracownicy żwirowni w...POWIATOWE DNI STRAŻAKA - (czwartek, 06 maja 2010 r.)
8 maja br. o godzinie 10.00 Mszą Świętą w Konkatedrze Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Żywcu rozpoczną się Powiatowe Dni Strażaka. Po Mszy Świętej około godziny 11.15 rozpoczną się uroczystości oficjalne a następnie przemarsz pododdziałów i defilada wozów...Informacja dla mieszkańców Al. Piłsudskiego,ul.M. Skłodowskiej- Curie, Południowej - (czwartek, 06 maja 2010 r.)
Straż Miejska w Żywcu informuje iż w związku z licznymi zgłoszeniami dotyczącymi przekraczania prędkości jazdy oraz montażu progów spowalniających na Waszych ulicach, w dniu 30.04.2010r. zostanie ustawione urządzenie do automatycznej kontroli szybkości jazdy (fotoradar)...Koalicja Marek Ziem Górskich - (czwartek, 06 maja 2010 r.)
1 maja w Miejskim Centrum Kultury podczas uroczystej gali ogłoszone zostały wyniki plebiscytu na „Osobowość Ziem Górskich”. W plebiscycie zorganizowanym przez Koalicją Marek Ziem Górskich wyłonieni zostali zwycięzcy w następujących kategoriach: Mały...Koncert - (czwartek, 06 maja 2010 r.)
9 maja o godzinie 16.00 w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się koncert dobroczynny pt „ Kapele Serc”. .Wystąpią zespoły folklorystyczne: Zespół Regionalny „GROJCOWIANIE” z Wieprza, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „JODEŁKI” z...Radziechowy: Motocyklista uderzył w płot - (czwartek, 06 maja 2010 r.)
We wtorkowy wieczór na ul. Głównej w Radziechowach 23-letni motocyklista z Ciśca, podczas wyprzedzania forda na mokrej nawierzchni, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Policjanci ustalili, że motocyklista miał w organizmie 2,47 promila...Obowiązkowy egzamin z matematyki większość maturzystów uznała za łatwiznę - (czwartek, 06 maja 2010 r.)
Przed tym egzaminem drżeli wszyscy maturzyści. Wczoraj, po 25 latach od zniesienia obowiązkowej matury z matematyki, najmniej lubiany przedmiot wrócił na egzamin dojrzałości. Czy było się czego bać? - To było banalnie proste. Niektóre zadania mogły z powodzeniem pojawić...Dręczył i zakatował byłą żonę - (czwartek, 06 maja 2010 r.)
Dożywocie grozi mężczyźnie, który uwięził i śmiertelnie pobił swoją byłą żonę. Do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej trafił właśnie z Prokuratury Rejonowej w Żywcu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu zabójcy. Do zbrodni doszło we wrześniu ubiegłego roku na...Zapraszamy na imprezę: KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU - (czwartek, 25 lutego 2010 r.)
Kabaret Moralnego Niepokoju szykuje się w sobotę na podbój Podbeskidzia. O 17. artyści wystąpią w Oświęcimiu, a o 19:30 pojawią się… w Żywcu. Na żywiecki występ jednego z najpopularniejszych polskich kabaretów mamy dwa podwójne zaproszenia. Oświęcimskie...Kolędnicy z Gwiazdą z Zarzecza - (poniedziaek, 22 lutego 2010 r.)
"Kolędnicy z Gwiazdą" z Zarzecza, reprezentując powiat żywiecki i gminę Łodygowice zdobyli drugie miejsce podczas 38 Karnawału Góralskiego, który miał miejsce w dniach 10 - 14 luty br. w Bukowinie Tatrzańskiej. W przeglądzie udział wzięły 52 zespoły kolędnicze z całej...TVP Polonia - (wtorek, 16 lutego 2010 r.)
16 lutego o godzinie 21.55 w TVP Polonia wyemitowany zostanie reportaż pt. „ W Żywcu jak w domu- Habsburgowie” .Audycja jest telewizyjną relacją z pobytu 7 listopada 2009r. w Żywcu przedstawicieli rodziny Habsburgów i Komorowskich. W reportażu autorstwa redaktor Hanny...Narodowy Konkursu Ekologiczny - Przyjaźni Środowisku - (roda, 10 lutego 2010 r.)
5 lutego w Warszawie odbyła się Gala Laureatów i Wyróżnionych XI Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „ Przyjaźni Środowisku” . Konkurs zorganizowany został pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W Gali uczestniczył Przewodniczący...Ewakuacja z jeziora - (roda, 10 lutego 2010 r.)
Ratownicy żywieckich służb ratowniczych przeszli ćwiczenia szkoleniowe z zakresu ratownictwa lodowego. Ćwiczenia przeprowadzono w sobotę, na zamarzniętej tafli Jeziora Żywieckiego. Ćwiczenia, w których udział wzięli ratownicy żywieckich służb z Powiatowej Grupy...Ekspresówka rusza! - (wtorek, 26 stycznia 2010 r.)
W dniu 30 grudnia 2009r. Wojewoda Śląski wydał zezwolenie na budowę drogi ekspresowej S-69 na odcinku Bielsko-Biała – Żywiec. Jest to niezwykle istotna decyzja, która po uprawomocnieniu się pozwoli na rozpoczęcie procedur wykupu gruntów przewidzianych pod drogę i...VIII Kolęda z Wakatem - Szopa 2010 w Zarzeczu - (wtorek, 26 stycznia 2010 r.)
Stowarzyszenie Kulturalne „WAKAT” oraz Organizacje Społeczne w Zarzeczu zapraszają na „VIII KOLĘDĘ Z WAKATEM – SZOPA 2010” która odbędzie się w dniu 31 stycznia br. w Domu Strażaka w Zarzeczu. Program: - Godzina 14:30 – przemarsz...Spektakl w Miejskim Centrum Kultury - (poniedziaek, 18 stycznia 2010 r.)
23 stycznia o godzinie 18.00 w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl charytatywny „Aniołki Śpiącej Królewny”. W przedstawieniu teatralnym wystąpi Burmistrz Miasta Żywca , parlamentarzyści , samorządowcy , ludzie biznesu. Bilety w cenie 20...Bieg dudka za nami ! - (wtorek, 12 stycznia 2010 r.)
Kiedy na mecie spojrzeliśmy na stopery nie mogliśmy uwierzyć w to, co zobaczyliśmy. Najlepsi zawodnicy Biegu Dudka wpadali na metę w tempie lepszym od rekordu świata... Na dwa tygodnie przed XXIV Międzynarodowym Biegiem Dudka w Beskidach na próżno było szukać śniegu. Edward...WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W ŻYWCU !!! - (sobota, 09 stycznia 2010 r.)
10 stycznia 2010 roku (niedziela) w godzinach od 9.00 do 22.00 Miejskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która przeprowadzona będzie na terenie miasta Żywca i powiatu żywieckiego. Celem zbiórki w tym roku...Finał WOŚP w gminie Węgierska Górka - (sobota, 09 stycznia 2010 r.)
Dzięki hojności fim i osób prywatnych Sztab Wielkiej Orkiestry Świąteczej Pomocy w Węgierskiej Górce wzbogacił się o wiele interesujących i cennych gadżetów. Zapraszamy do licytacji Wśród gadżetów znajdują się m.in.: *Serce chromowane / fundator:...Zapraszamy na styczniowe Przeglądy do Łodygowic - (czwartek, 07 stycznia 2010 r.)
Wójt Gminy Łodygowice oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łodygowicach serdecznie zapraszają zespoły oraz solistów do udziału w „X Przeglądzie Kolęd i Pastorałek”, który odbędzie 8 i 9 stycznia 2010 r., oraz w „XXI Przeglądzie Zespołów Kolędniczych i...Zasłużeni dla Powiatu Żywieckiego - (czwartek, 07 stycznia 2010 r.)
W dniu 29 grudnia podczas sesji Rady Powiatu w Żywcu miało miejsce uroczyste wręczenie statuetek uhonorowanym tytułem „Zasłużony dla Powiatu Żywieckiego”. Przypomnę że Rada Powiatu uchwałą nr XXXIX/349/09 oraz XXXIX/350/09 z dnia 23 listopada 2009 r. na wniosek...Reportaż - (czwartek, 07 stycznia 2010 r.)
8 stycznia o godzinie 18.50 w TVP Info Katowice wyemitowany zostanie reportaż pt. „ W Żywcu jak w domu- Habsburgowie”. Audycja jest telewizyjną relacją z pobytu 7 listopada 2009r. w Żywcu przedstawicieli rodziny Habsburgów i Komorowskich. źródło: zywiec.pl41 Przegląd Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych ŻYWIECKIE GODY 2010 - (czwartek, 31 grudnia 2009 r.)
Lokalizacja imprezy: Klub MCK PAPIERNIK, RYNEK W ŻYWCU, MIEJSKIE CENTRUM KULTURY W ŻYWCU czas trwania: 21-31 styczeń 2010 Opis imprezy: Założeniem programowym Żywieckich Godów jest kultywowanie i popularyzacja ludowych obrzędów i tradycji związanych z...VI Przegląd Kolęd i Pastorałek - (czwartek, 31 grudnia 2009 r.)
17 stycznia o godzinie 16.00 w Miejskim Centrum Kultury zorganizowany zostanie koncert finałowy VI Międzynarodowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek . Celem głównym „ Pastorałki Żywieckiej” jest propagowanie muzyki i treści chrześcijańskich wśród narodów Grupy...Elektrownia Atomowa w Beskidach ? - (wtorek, 29 grudnia 2009 r.)
Elektrownia jądrowa nad Jeziorem Żywieckim? To „wizja niedalekiej przyszłości”, napisał w zeszłym tygodniu Dziennik Zachodni. Sprawa wywołuje wielkie poruszenie. Pikanterii dodaje fakt, że polski rząd rozważa zakup reaktorów atomowych, których...Ogromne trudności czekają organizatorów XXIV Międzynarodowego Bieg Dudka. - (wtorek, 29 grudnia 2009 r.)
Póki co w Beskidach nie ma śniegu, ale Edward Dudek zapewnia, że śnieg w odpowiednim czasie się znajdzie. Zimowy Międzynarodowy Bieg Dudka to największa masowa impreza narciarska na Żywiecczyźnie, przyciągająca co roku biegaczy z całej Polski, a także z zagranicy. Planowo...Koncert Noworoczny Miejskiej Orkiestry Kameralnej i Chóru AKORD - (wtorek, 29 grudnia 2009 r.)
8 stycznia 2010 r. (piątek) godz. 18.00 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbędzie się koncert "Miejskiej Orkiestry Kameralnej i Chóru "AKORD" WSTĘP WOLNY! Patronat medialny: SUPER-NOWA źródło: mck.zywiec.plWigilia - (środa, 23 grudnia 2009 r.)
24 grudnia w Jadłodajni Świętego Maksymiliana ( Osiedle Parkowe 9) o godzinie 11.00 zorganizowana zostanie wigilia dla osób samotnych . Od kilku lat Urząd Miejski w Żywcu dzięki wsparciu sponsorów oraz Burmistrza Miasta Żywca, przygotowuje żywnościowe paczki świąteczne dla...Złote gody - (poniedziałek, 27 listopada 2009 r.)
26 listopada w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyło się spotkanie z okazji Złotych Godów czyli Jubileuszu 50- lecia małżeństwa . Burmistrz Miasta Żywca wręczył jubilatom okolicznościowe medale przyznane przez Prezydenta RP. Jubilaci: Stanisława i Józef Czul, Henryka i...Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich przyjmuje Interesantów w Żywcu - (czwartek, 25 czerwca 2009 r.)
W dniu 29 czerwca 2009 r. przedstawiciele Zespołu Terenowego Biura Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach będą przyjmować Interesantów w Żywcu w godzinach od 10:00 do 17:00, w Mała Sala Narad tj. pokój nr 113 w budynku „A” Urzędu Miejskiego w ul. Rynek 2 Każdy...XV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej - (Środa, 13 maja 2009 r.)
Od 15 do 22 maja na terenie miasta Żywca zorganizowany zostanie XV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. 15 maja o godzinie 16.30 w Starym Zamku otwarta zostanie wystawa obrazów autorstwa Reginy Szemik pt. „ Od stworzenia świat do Wniebowstąpienia Pana Jezusa”. O godzinie...Spektakl jasełkowy - (piątek, 09 stycznia 2009 r.)
9 stycznia o godzinie 18.00 w Miejskim Centrum Kultury zorganizowany zostanie spektakl jasełkowy . W przedstawieniu wystąpią członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „ Pilsko”. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. źródło: zywiec.plGroźne pożary - (wtorek, 06 stycznia 2009 r.)
Prawdopodobnie nieszczelny przewód kominowy był przyczyną pożaru w Radziechowach na Żywiecczyźnie. Ogień pojawił się wieczorem na poddaszu domu jednorodzinnego przy ulicy Maciejków. Strażacy szybko uporali się z żywiołem. Spaleniu uległ częściowo dach i poddasze z...Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - (wtorek, 06 stycznia 2009 r.)
11 stycznia od godzin porannych na terenie miasta Żywca prowadzona będzie zbiórka pieniężna na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . Celem tegorocznej edycji WOSP jest zbiórka pieniędzy na działania profilaktyczne w dziedzinie wczesnego rozpoznania chorób...V Międzynarodowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Pastorałka Żywiecka” - (wtorek, 06 stycznia 2009 r.)
Od 16 do 18 stycznia w Miejskim Centrum Kultury zorganizowany zostanie V Międzynarodowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Pastorałka Żywiecka” . W konkursie uczestniczyć będą zespoły folklorystyczne, chóry, grupy śpiewacze, soliści i śpiewacy z Polski, Czech,...Żywiecczyzna z budżetem - (niedziela, 04 stycznia 2009 r.)
Blisko 140 mln złotych planuje wydać w nowym roku powiat żywiecki. Na ostatniej sesji Rady Powiatu żywieckiego, radni przyjęli nowy budżet. Przy dwóch głosach sprzeciwu i jednym wstrzymującym się powiatowi rajcy przyjęli budżet. Nie obyło się jednak bez zgrzytu. Niepokój...Na narty w Beskidy - (niedziela, 04 stycznia 2009 r.)
Ostatnie opady śniegu poprawiły warunki narciarskie w Beskidach, co na pewno ucieszy miłośników białego szaleństwa. W Szczyrku pojeździć można np. na stokach Skrzycznego. W największym szczyrkowskim ośrodku narciarskim Czyrna-Solisko czynne są wyciągi w rejonie Hali...Złodziejskie żniwa - (wtorek, 30 grudnia 2008 r.)
Sezon narciarski rozpoczął się na dobre – złodzieje ruszyli po łupy. Policjanci już odnotowali pierwsze kradzieże nart i desek snowboardowych, które nieostrożni turyści pozostawili przed restauracjami i hotelami. Giną też narty pozostawione zarówno w samochodach,...Wigilia dla osób samotnych - (wtorek, 23 grudnia 2008 r.)
24 grudnia w Jadłodajni Świętego Maksymiliana ( Osiedle Parkowe 9) o godzinie 11.00 zorganizowana zostanie wigilia dla osób samotnych . Od kilku lat Urząd Miejski w Żywcu dzięki wsparciu sponsorów oraz Burmistrza Miasta Żywca, przygotowuje żywnościowe paczki świąteczne dla...Żywiec w TVP - (wtorek, 23 grudnia 2008 r.)
25 grudnia o godzinie 14.05 na antenie TVP Info ( pasmo ogólnopolskie) wyemitowany zostanie film dokumentalny pt. „ Radość Bożego Narodzenia” .Tematem filmu są Święta Bożego Narodzenia na dworze Żywieckich Habsburgów. W filmie wykorzystano zdjęcia, dokumenty...Copyrights © 2007-2009 www.e-zywiec.com.pl                 kontakt: promocja@e-zywiec.com.pl   telefon:                 Projekt i wykonanie: adveni.pl